-
Pour Féliciter 2021
Poděkování zákazníkům za přízeň v roce 2020. Celý text a obrázky uvnitř článku.
-
Bilance roku 2020
Hlavní část stanové sezóny je již za námi, nyní je čas informovat Vás o novinkách uplynulého roku.
Poděkování zákazníkům za přízeň v roce 2020. Celý text a obrázky uvnitř článku.
Hlavní část stanové sezóny je již za námi, nyní je čas informovat Vás o novinkách uplynulého roku.
..., čímž vytvořila zastřešené "útočiště" pro velkou část z několika tisíc návštěvníků akce. Celého programu akce se náš tým osobně zúčastnil a mohl tak zakusit perfektní atmosféru těchto oslav a získat cenné zkušenosti od ostatních organizátorů, umělců a médií - TV Nova, TV Fonka, Rádio Blaník, skupina Keks, Naďa Urbánková, atd.
Na herce Jiřího Sováka, Josefa Kemra, Vladimíra Menšíka a další protagonisty Chalupářů v sobotu vzpomínali lidé ve Višňové na Příbramsku, kde se populární televizní seriál natáčel. Od jeho vzniku letos uplynulo 40 let a obec při této příležitosti uspořádala oslavy spojené se svěcením nového praporu a znaku, vystoupeními hudebníků a atrakcemi pro děti. Program oslav si nenechaly ujít davy lidí.
"Kemr byl výborný, Menšík byl výborný, ale Sovák byl trochu namyšlený. S nikým se nebavil. Sovák nezapadl," řekla ČTK šestasedmdesátiletá Jarmila Hejnicová, která přišla na oslavy v doprovodu svých kamarádek. Naopak třeba Menšík si podle ní lidi ve vesnici rychle získal. "Měl nějaké astmatické problémy a klidně si nechal píchat injekci, sundal si trenky a místní doktorka mu píchla injekci a on pokračoval. My jsme je sledovali pořád, když třeba natáčeli tady u toho rybníčka, měli jsme malé děti. Dneska už jsme důchodci," poznamenala Hejnicová.
"Byl trošku mrzout, ale každý jsme nějaký," zavzpomínal na Sováka višňovský místostarosta Jiří Šimonovský, který v době natáčení chodil na základní školu a do obce jezdil na prázdniny za svou babičkou. Připustil však, že vzpomínky lidí možná ovlivnila Sovákova role nerudného penzisty.
Jedenáctidílný komediální seriál natočil režisér František Filip podle scénáře autorské dvojice František Vlček - Václav Pavel Borovička. Višňovou, kterou filmaři překřtili na Třešňovou, štábu údajně doporučil někdo z místních rodáků. Obec se díky seriálu proslavila a je častým cílem turistů. "Víte, že sem jezdí i lidé až z Moravy? Když jdu zalévat na hřbitov, tak se mě ptají, která je to ta chalupa. Jenomže ona už je přestavěná. Všechno je přestavěné, zdvižená patra, už to není vesnice, jako bývala," uvedla Hejnicová.
Podle Šimonovského Višňová vyšla turistům vstříc a instalovala orientační cedule upozorňující na místa proslavená seriálem. "Návštěvníci tak vidí, kde je ten rybníček, kde je ten domek, kde je ta stará hospoda, kde je ta stará náves, kde je ta nová náves. To jsou lokality, které byly nejznámější," uvedl místostarosta.
Seriál, který staví na střetu městského a venkovského životního stylu, se dočkal nesčetných repríz a také vydání na nosičích DVD. Pro mnohé z místních je přitom něco jako rodinné album. Do natáčení se totiž jako komparz zapojila prakticky celá vesnice a s každou televizní reprízou tak do obývacích pokojů lidí ve Višňové nahlížejí z obrazovek i tváře příbuzných a známých, kteří už třeba nežijí. Například místostarosta Šimonovský si díky seriálu pokaždé připomene svou babičku. "Když se na to dívám, tak se nedívám na centrální děj, ale na to okolí, jestli tam neuvidím ještě někoho známého," řekl.
Místní se podle něj s herci rychle sžili a časem si prý už ani neuvědomovali, že je štáb natáčí. "Žili vedle sebe, a když byly takové ty jednodušší záběry, tak si lidé nevšímali herců a herci si zase nevšímali jich," uzavřel místostarosta.
Autor: ČTK